EGZAMINY ZOSTAJĄ

W dniu 21 listopada 2013 roku Rada Warszawy przegłosowała uchwałę wprowadzającą egzaminy na licencję na transport drogowy taksówką.  Zdecydowana większość radnych nie poparła stanowiska byłego już (na szczęście) ministra Gowina, dla którego transport piasku wymaga żmudnego szkolenia i zdania trudnego egzaminu, a transport ludzi (dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych) nie wymaga żadnych umiejętności. Część radnych PiS miała wprawdzie obiekcje, ale dotyczyły one głównie kwestii szkolenia, a nie egzaminu. Niestety ustawa „genialnego” reformatora nie uwzględniła możliwości przeprowadzenia samego egzaminu, bez szkolenia. Nie przewiduje takze żadnej możliwości jakiegokolwiek nadzoru nad firmami przeprowadzającymi szkolenia. Rozumiemy te obiekcje, ale dla nas najważniejsze było ponowne wprowadzenie egzaminów na licencję TAXI od 1 stycznia 2014 roku.

egzamin

Prace nad uchwałą trwały kilka miesięcy. Cały ten czas prowadziliśmy intensywne działania razem z kolegami ze Stowarzyszenia Grupa Inicjatywna Taksówkarzy Warszawa. Ze strony władz Warszawy otrzymaliśmy pełne poparcie. Szczególne podziękowania składamy Panu Prezydentowi Michałowi Olszewskiemu. Musimy takze nadmienić, że od początku otrzymaliśmy obietnicę poparcia od przedstawicieli klubów PO i SLD.

Niestety w dniu wczorajszym także w Warszawie doszło do wysyłania maili do radnych namawiających do odrzucenia uchwały. Maile te wysyłali stronnicy „wielkiego reformatora”, dla których wożenie piasku czy śmieci wymaga większych uprawnień i umiejętności, niż wożenie ludzi. Maile podpisane słowami „Jako Państwa wyborca zwracam się z gorącą prośbą o odrzucenie tej uchwały” nadchodziły z całej Polski. Między innymi za Warszawiaka podszywał się pan Karol Handzel z Gdańska, który Warszawę widział pewnie tylko w telewizji. Niestety zwolenników Gowina nie obowiązują żadne zasady. Mogą kłamać w żywe oczy. przecież działają w w wyższej sprawie. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy głosowali w kolejnych wyborach.