MAMY POROZUMIENIE

        Długo kazaliśmy Wam czekać na informacje, ale może te kilka słów choć trochę Wam to wynagrodzi. Długi czas oczekiwania to wypadkowa wielu czynników.

     

solidarność

      Kropla drążyła skałę i od tego się zaczęło (Student jako kropla to dobra metafora). Zaczęło się od postoju TAXI przy Dworcu Centralnym. Korpo, Solidarność i jej były przewodniczący to mieszanka wybuchowa. Jak już wszyscy wiemy skończyło się mega wybuchem i smrodem, który ciągnie się do tej pory. Potrzebne były wybory nowych władz w Solidarności, a przekładanie terminów miejsca spotkania oraz zrywanie kworum przez jej ówczesnego przewodniczącego powodowało wiele zamieszania i zniecierpliwienia. Po wielu perturbacjach udało się. Nowym przewodniczącym został człowiek, który myśli o zawodzie taksówkarza jak o zawodzie, a nie drabinie prowadzącej na salony partyjne oraz funkcje, na których ugrywa się coś dla siebie. Mowa o Mariuszu Lisie, zwanym „Pazurem”. Myślę, że w środowisku to osoba znana i szanowana. Do pomocy ma Michała Szczygłowskiego „Studenta – człowieka ulicy”, Andrzeja Juszkiewicza – „Juhas”, człowiek opanowany i merytoryczny oraz Stanisława Rembka, który dba o to, żeby w papierach wszystko się zgadzało. Tak wygląda trzon obecnego NSZZ „Solidarność”.

     

Zwiazek Zawodowy Taksowkarzy Warszawski Taksowkarz

      Obok w jednym szeregu stoi ZZT „Warszawski Taksówkarz” z Jarosławem Iglikowskim i Arturem Wnorowskim. Jest też Tadeusz Stasiów, człowiek niebywałego spokoju i opanowania. Reprezentuje on Samorządny Związek Zawodowy Taksówkarzy Rzeczypospolitej Polskiej, Zrzeszenie Transportu Osobowego Rzeczypospolitej Polskiej, Krajową Izbę Gospodarczą Taksówkarzy.

szztrp

      Jak pewnie wiecie w czwartek 20.03.2014 w siedzibie KIGT odbyło się spotkanie z prezesami /przedstawicielami korporacji warszawskich. Przyjechali prawie wszyscy zaproszeni. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele takich firm, jak: Sawa, Ele, Super, Halo-Ok, Merc, 800400400, Volfra, MPT, Glob, Plus. Jeśli kogoś pominąłem to przepraszam. Ze strony związkowej: NSZZ „Solidarność”, ZZT ”Warszawski Taksówkarz”, SZZTRP. Gospodarzem spotkania był dr Jan Bestry, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Taksówkarzy, za co bardzo dziękujemy.

      Tematem rozmów była zbliżająca się ekspansja na nasz rynek firm zachodnich oraz dyskusja na temat zablokowania im tej możliwości. Kilka korporacji już zaoferowała swoją pomoc. Po oficjalnych rozmowach z przedstawicielami korporacji, w wąskim związkowym gronie podjęliśmy decyzję o zawiązaniu porozumienia dotyczącego ścisłej współpracy związków w sprawach istotnych dla środowiska.

      W dniu 25.03.2014 w siedzibie KIGT został przygotowany tekst porozumienia Związków Zawodowych, mający na celu „mówienie jednym głosem”. Jest to odpowiedź na Wasze sugestie dotyczące połączenia sił. Wszyscy dążymy do tego samego celu.

      Porozumienie to zostało parafowane dn. 26.03.2014 i od tej chwili stajemy się JEDNYM podmiotem w walce o nasze lepsze jutro. Nie będzie już oddzielnych konsultacji z kilkoma związkami, nie różnimy się w poglądach i obranej drodze do osiągnięcia celu.

      Miejmy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu i pomocy uda się szybciej i sprawniej te cele osiągnąć. Nieważne, który związek poprzecie poprzez swój głos i składkę. Tak naprawdę wspieracie swoją przyszłość. W tym celu stworzyliśmy to porozumienie, nie walczymy ze sobą, walczymy o lepsze jutro zawodu taksówkarza.

      Nadal niejasna jest sprawa ze stroną www.taxisolidarnosc.pl, więc na chwilę obecną wszelkie informacje będziemy starać się zamieszczać na stronie: www.warszawskitaksowkarz.pl.

      Dużo świeżych informacji z prędkością światła pojawiać się będzie także na funpage’u TAXI Warszawa INFO na Facebooku oraz na forach dyskusyjnych korporacji taksówkowych. Nowe newsy również na: www.taxiforum.pl Niezależne Taxi Forum.Liczymy też na obiecane wsparcie prasy „branżowej” WPT 1313. Sami też w miarę możliwości finansowych będziemy redagować wiadomości w formie „papierowej”.

       W przyszłym tygodniu zaprosimy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w szerszym gronie. Czas i miejsce w trakcie ustalania.

Dziękuję za cierpliwość.

Artur Wnorowski

Taksówkarz

 

Treść porozumienia