„Nie”bezpieczny przejazd

Szanowni klienci warszawskich taksówek.

Na rynku TAXI jest dużo różnego rodzaju patologii. Jedną z nich są nielegalni przewoźnicy, którzy stanowią około połowy warszawskiego rynku. Są to wszelkiej maści firmy wykonujące transport osób za pośrednictwem kierowców nie mających do tego niezbędnych uprawnień. Często skarżycie się na zachowanie lub brak umiejętności taksówkarzy. Ale bardzo często są to oszuści podszywający się pod taksówkarzy. Krótki materiał o tym możecie obejrzeć w Wiadomościach TVP.

Innym sposobem oszukiwania zarówno pasażerów, jak i taksówkarzy są firmy, które udają, że działają w innej branży. Na rynku stołecznym przoduje w tym „Bezpieczny przejazd”, który udaje ochronę. Oczywiście słowo „udaje” jest tu kluczowe. Jak bezpieczny jest ten przejazd pokazujemy w materiale na dole. Dla niezorientowanych podpowiadamy. Gdy zadzwonimy pod numer 226442222 do korporacji TAXI prawie na pewno przyjedzie po nas oszust bez uprawnień do zarobkowego wożenia ludzi.

Eko

Czym Wy, klienci, ryzykujecie korzystając z usług oszustów? Oczywiście poza zwiększonym ryzykiem dotyczącym Waszego majątku i bezpieczeństwa ryzykujecie jeszcze jednym. W przypadku kontroli Policji lub ITD Wy, jako pasażerowie, będziecie ciągani przez około 3 lata po sądach w charakterze świadków. O tym z reguły nie myślicie. A może warto. Oszuści odwołują się od nakładanych na nich kar. Postępowanie administracyjne trwa około 3 lata i Wy przez ten czas jesteście wzywani na rozprawy. Jeśli nie boicie się jazdy z niedoświadczonymi kierowcami to może to Was przekona do korzystania z usług taksówkarzy.

Poza po