Nowe oznakowanie warszawskich taksówek

Dnia 30 lipca wejdzie w życie Uchwała w sprawie dodatkowych oznaczeń taksówek w Warszawie. Wszyscy taksówkarze będą mieli czas na wymianę oznaczeń do końca stycznia 2015 roku.

Co się zmieni? Pod Syrenką dojdzie napis „Warszawa” (ale należy zmienić całą naklejkę, ponieważ stanowi całość). Zmianie ulegnie naklejka z tylnych prawych drzwi z ceną. Naklejka z cennikiem z przedniej szyby zniknie. Zmianie ulegnie także identyfikator. Identyfikator i naklejkę z hologramem na przednią szybę otrzymamy za darmo. Aby je otrzymać musimy udać się do Urzędu Miasta w Alejach Jerozolimskich 28 (wejście w podcieniach) i zabrać ze sobą następujące dokumenty:

– prawo jazdy,

– aktualną (nową) fotografię o wymiarach 35×45 mm,

– zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy,

– orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów,

– psychotechnikę.

Pozostałe oznakowanie (syrenka, paski itp.) kupujemy we własnym zakresie. Na pewno będą dostępne w firmach obklejających samochody. Prawdopodobnie także większość korporacji oraz serwisów montujących taksometry będzie miała nowe naklejki. Od września prawdopodobnie zostaną wyznaczone konkretne terminy dla korporacji, w których ich kierowcy będą obsługiwani poza kolejnością w kilku okienkach. Na chwilę obecną UM przewidział 5-6 okienek do naszej obsługi. Powinno to usprawnić pracę.

Urząd Miasta informuje, że po długim weekendzie sierpniowym. Oczywiście już od początku sierpnia nowe oznakowanie będzie wydawane, ale z powodu okresu urlopowego na początku sierpnia obsługa może potrwać dłużej.

Poniżej treść uchwały:

Uchwała