Protest 27 maja na Lotnisku im. Chopina

ULOTKA protest _27 maja 2015__A4

Kilka słów o sytuacji na rynku TAXI

Obecnie na rynku przewozu osób działają dwie grupy przewoźników: taksówki i okazjonalny przewóz osób. W Warszawie jest około 8,5 tys. taksówkarzy, ale 11 tys. taksówek. Jak to możliwe? Przez absurdalne zapisy ustawowe można dostać licencję, mimo braku uprawnień. Poza 2,5 tys. taksówek bez taksówkarza w środku mamy jeszcze około 5 tys. okazjonalnych przewozów osób w 99% wykonujących przewóz niezgodnie z prawem. Nie da się wyłapać 7-8 tys. kierowców. Jest to fizycznie niemożliwe. Dlatego to organizatorzy nielegalnych przewozów muszą zacząć odpowiadać za swoje czyny.

Właśnie o to głównie walczymy.

Walczymy także o przywrócenie limitów wydanych licencji TAXI.

W Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju zakończyły się prace nad projektem zmian w prawie. Prace te udało się przeprowadzić dzięki dotychczasowej działalności „Warszawskiego Taksówkarza” i „Solidarności”. To determinacja i poświęcenie około 100 dziewczyn i chłopaków jeżdżących warszawskimi taksówkami zmusiła rządzących do pochylenia się nad tym palącym problem.

Jednak to nie koniec walki. Po pierwsze proponowane zmiany idą w dobrym kierunku, ale nie są idealne. W Sejmie musimy powalczyć chociażby o limity, gdyż MIR nie zgodziło się na powrót do nich.

Nadarza się idealna okazja do tego. 27 maja na Stadionie Narodowym odbędzie się finał Ligi Europejskiej. Przyjadą do nas goście z całej Europy. Dlatego w tym dniu organizujemy protest na Lotnisku im Chopina. Chcemy całej Europie pokazać, że w Warszawie ludzi wożą przestępcy. Ale musi nas być więcej. W Niemczech, Francji, Belgii, Holandii czy Hiszpanii Uber nie może działać. Ale tam protestowały tysiące taksówkarzy. A w Warszawie protestuje 100. Reszta ma to w nosie.

Czy rzeczywiście macie to w nosie? Czy nie zależy Wam na Waszych miejscach pracy? Czy nie zależy Wam na Waszych zarobkach?

Zaraz usłyszę, że „ja już protestowałem” i że „to nic nie da”. Ale właśnie widzimy, że protesty i konsekwencja przynoszą efekty. MIR już swoja pracę wykonało. Czas na posłów. Służby jakby częściej nękają oszustów. To się dzieje.

Dlatego przestańcie biadolić po słupach i wybierakach. Przyjedźcie 27 maja na godzinę 12 na lotnisko. Protest ma formę stacjonarną, a więc samochody zostawcie poza terenem lotniska. Będziemy dowozić na lotnisko i z lotniska tych wszystkich, którzy zdecydują się zostawić samochody na P+R Krakowska lub Ursynów.

Informacje na bieżąco na Facebooku na funpage’ach: Warszawskitaksówkarz, taryfa24 i Warszawataryfainfo.