Rozpoczynamy wojnę

W dniu dzisiejszym, wraz z NSZZ „Solidarność” taksówkarzy, rozpoczynamy serię protestów przeciwko nielegalnym przewoźnikom okradającym nas każdego dnia. My, Taksówkarze, mamy dość pracy 7 dni w tygodniu po 12-14 godzin. Mamy dość okradania nas przez ludzi, którzy łamią przepisy wynikające z Ustawy o transporcie drogowym, łamią przepisy karno-skarbowe, dopuszczają się oszustw podatkowych i ubezpieczeniowych. To nie jest nasza konkurencja. To nie jest także nieuczciwa konkurencja. W końcu nikt nie nazywa pasera konkurencją sklepu. To po prostu nielegalni przewoźnicy, bardzo często zwykli przestępcy.

warszawsolidarność

Jest to nasz pierwszy protest; pierwszy z serii protestów. Ma on inną formę, niż dotychczasowe protesty taksówkarzy. Zaczynamy od całkowicie zgodnego z prawem jeżdżenia po jednym rondzie. Aby ograniczyć do minimum nieuniknione utrudnienia dla mieszkańców Warszawy, wybraliśmy tylko jeden punkt i godzinę, o której ruch powinien być relatywnie mały. Następny protest odbędzie się na podobnych zasadach, ale w dwóch różnych miejscach. To na początek. W przypadku braku reakcji stosownych organów nastąpią kolejne protesty, każdy na większą skale od poprzedniego. Jesteśmy przygotowani na prowadzenie protestów aż do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.

Żądamy skutecznej walki z patologiami na rynku przewozów pasażerskich samochodami osobowymi. Chcemy godnie żyć i godnie zarabiać. Nasze trzy podstawowe postulaty to:

  1. Przypisanie licencji TAXI do konkretnej osoby, a nie firmy i samochodu. To człowiek posiada uprawnienia.
  2. Wprowadzenie definicji oraz kodyfikacji pośrednika w transporcie osób samochodami osobowymi. Bez zwalczenia organizatora nielegalnego procederu nie da się wygrać walki z tym procederem.
  3. Przywrócenie limitów wydanych licencji na transport drogowy taksówką osobową.