Zapraszamy wszystkich taksówkarzy na spotkanie

NSZZ Solidarność oraz Związek Zawodowy Taksówkarzy „Warszawski Taksówkarz” zapraszają na 27 kwietnia na spotkanie, które odbędzie się o godzinie 15:00 Mostem Łazienkowskim przy ulicy Myśliwieckiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Hoene-Wrońskiego. Poruszymy wiele spraw nurtujących środowisko.
Jak wiecie, od jakiegoś czasu w Warszawie mają miejsce protesty taksówkarzy organizowane przez obydwa związki zawodowe. Wielu z Was twierdzi, że protesty nic nie dają. Nie zgadzamy się z tym twierdzeniem. Dzięki protestom ruszyły kontrole wymierzone w osoby podszywające się pod taksówkarzy zarówno w Warszawie, jak i w wielu innych miastach Polski. Oczywiście kontrolują głównie taksówki, ale w skali Warszawy 30% taksówek prowadzonych jest przez oszustów podszywających się pod taksówkarzy. Likwidacja tego procederu powinna przynieść zauważalne efekty. Akcje wymierzone w przewoźników także odbyły się i będą miały nadal miejsce. Wydział do walki z przestępczością gospodarczą skierował sprawę przeciwko jednej z firm przewozowych do prokuratury.
Także dzięki protestom rozpoczęły się prace nad zmianami w Ustawie o transporcie drogowym, które maja uszczelnić system. Jak ta Ustawa będzie wyglądała zależy od Was wszystkich. Jeśli będziemy silni na ulicy, to zmiany będą korzystne dla nas. Na chwile obecna kończą się prace w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Później przyjdzie czas na prace w Sejmie. Zmiany idą w dobrym kierunku. Abyśmy wywalczyli coś dla nas, musimy pokazać, ze nam na tym zależy. Musimy pokazać siłę.
Planujemy protest na Lotnisku na 27 maja. Musi być wtedy głośno na lotnisku i tłoczno przed nim. W tym dniu w Warszawie odbędzie się finał Ligi Europejskiej. Przyjadą goście z całej Europy, a więc o naszym proteście powiedzą w mediach na całym świecie. Ale musimy być dobrze zorganizowani, aby to miało sens.
Myślimy także o powołaniu Straży Obywatelskiej. Do tego projektu potrzebujemy ludzi. Sami tego nie zrobimy. A jest to szansa na zaprowadzenie porządku na naszym podwórku.
O tym i o innych sprawach chcemy z Wami porozmawiać 27 kwietnia. Dlatego zapraszamy wszystkich taksówkarzy. Sporo już udało się zrobić, ale przed nami jeszcze długa droga. Bez Was nie damy rady.