Policjanci realizują dziś działania prewencyjno – kontrolne pn. „PRZEWOZY 2023”. Ich celem jest przeprowadzenie czynności kontrolnych w stosunku do osób świadczących lub pośredniczących przy wykonywaniu usług transportowych ZWIĄZANYCH Z PRZEWOZEM OSÓB.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji na terenie m.st. Warszawy przeprowadzają działania pn. „PRZEWOZY 2023”. Sprawdzają legalność wykonywania usług transportowych pod kątem posiadanych uprawnień, stanu technicznego, oznaczenia oraz dodatkowego wyposażenia pojazdów. Działania te mają na celu podniesienie bezpieczeństwa przede wszystkim osób korzystających z usług przewoźników, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Takie kontrole pojazdów mają na celu
wyeliminowanie nieprawidłowości dotyczących przewoźników.

Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego Toyotą, który nie zastosował się on do linii pojedynczej ciągłej. Funkcjonariusze ujawnili, że kontrolowany pojazd nie spełniał wymagań technicznych, z uwagi na zmniejszony współczynnik przepuszczania światła szyb przednich bocznych. Okazało się też, że kierujący przewozi o jedną osobę za dużo i podróżuje ona w bagażniku! Niby nic już nie może nas zaskoczyć, a jednak…

W myśl nowych przepisów, przewożenie osób w liczbie przekraczającej
liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym,
zagrożone jest grzywną od 300 zł do 3 000 zł
oraz odpowiednio od 6 do 15 punktów!


źródło: ksp.policja.gov.pl