Ostatnimi czasy o tarczy 6.0 było bardzo głośno z wielu powodów. Oczywiście dla nas taksówkarzy ów tarcza jest niedostępna ale wielu z was jeszcze się nie poddało i nadal walczy aby nasze PKD zostało jednak uwzględnione w tarczy antykryzysowej w wersji 6.0.
Dzięki kolegom ze Szczecina 15 grudnia 2020 spotkaliśmy się z Prezesem Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska – PSL  Władysławem Kosiniak-Kamyszem zaaranżowanym przez Posła Jarosława Rzepę. Efektem tego spotkania jest przemówienie Pana Posła Rzepy w którym to przypomniał u naszych problemach w dniu 16 grudnia 2020 z mównicy sejmowej:

” Powiem o branży taksówkarskiej, szanowni państwo, która protestowała wczoraj, ale protestować nie przestanie. Ci ludzie naprawdę stracili ogromną część dochodów, bo państwo zamknęliście hotele, różnego rodzaju teatry, kina, dzisiaj wożą znacznie mniej pasażerów. Ludzie masowo likwidują swoje firmy. Oby nie było tak, szanowni państwo, że w trudnych sytuacjach, kiedy często było tak, że ci ludzie niejednokrotnie pomagali uratować życie, będziemy świadkami dramatów.”

W dniu 21 grudnia 2020 Pan Poseł Jarosław Rzepa zorganizował w Sejmie konferencje prasową na której jeszcze raz przedstawiliśmy problemy naszej branży w dobie pandemii Covid19 nie zapominając również o ustawie „Lex Uber”.

źródło: Nowy PSL