Warszawscy taksówkarze nie dają za wygraną !!!

Skarga na Uchwałę Rady Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie z dnia 15 grudnia 2011 roku numer XXIX/608/2011 została złożona do Sądu Administracyjnego za pośrednictwem Rady Miasta Stołecznego Warszawy.
Warszawscy taksówkarze dwukrotnie występowali do Rady Miasta Warszawy z projektem uchwały obywatelskiej odnoszącej się do podniesienia cen maksymalnych za przejazd taksówką.
Ceny ustalone 12 lat temu do dnia dzisiejszego pozostają bez zmian. Koszty prowadzenia działalności wzrosły ponad 140% ceny paliw ponad 120% jeżeli dorzucimy do tego ponad 100% wzrost kosztów utrzymania gospodarstwa domowego to niewątpliwie sytuacja warszawskich taksówkarzy wydaje się dramatyczna.
Pierwszy projekt Uchwały Obywatelskiej został odrzucony przez Radę Miasta która argumentowała swoją decyzję błędami formalnymi dotyczącymi tablic MSI . Na Sesji Rady taksówkarze wskazywali, że tablice te zawierają treści nie zgodne z obecnym stanem prawnym dotyczącym sektora Taxi iw związku z czym i tak bez względu na jakiekolwiek okoliczności wymagają wymiany i aktualizacji. Zdecydowanie był to dogodny moment na taką wymianę wraz z uwzględnieniem projektu Uchwały. Niestety żadne argumenty do Radnych warszawy nie trafiały i projekt został odrzucony. Po upływie niespełna dwóch miesięcy taksówkarze złożyli kolejny projekt Uchwały Obywatelskiej doprecyzowany w najdrobniejszych szczegółach. Niestety i tym razem Radni Warszawy nie odnieśli się do projektu pozytywnie. Tym razem argumentem odrzucającym projekt Uchwały były ceny za komunikację miejską. Absurd i argument wyssany z palca, od 2011 roku ceny za komunikacje miejską podnoszone były kilkukrotnie a ceny za usługi taksówkowe niestety nie.
Większość miast w Polsce uregulowało stawki i podjęli uchwały podnosząc stawkę za przejazd taksówką. Warszawscy Radni do chwili obecnej są nieugięci, a taksówkarze nie dają za wygraną.
Do Rady Miasta st. Warszawy w dniu 9 marca złożyli WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZEŃ PRAWA przez Radę Miasta st. Warszawy poprzez zmianę bądź uchylenie spornej uchwały. Wezwanie to zostało ponownie wysłane w dniu 16 marca 2023 roku przez pełnomocnika taksówkarzy.
Na żadne z tych wezwań Rada Miasta nie odpowiedziała, w związku z powyższym po ustawowym
60-cio dniowym terminie w dniu 05 maj 2023 roku został złożony Pozew/Skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego za pośrednictwem Rady Miasta Stołecznego Warszawy na Uchwałę Rady Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie z dnia 15 grudnia 2011 roku numer XXIX/608/2011
Po złożeniu pozwu/skargi Rada Miasta ma 30 dni od momentu odbioru poczty na ustosunkowanie się do pozwu i w terminie tych 30 dni wraz z ustosunkowaniem się do skargi musi ją przekazać do sądu administracyjnego.

Treść pozwu/skargi -> zobaczysz tutaj

Potwierdzenie nadania Listu poleconego z pozwem ->zobaczysz tutaj

FV za usługi Kancelarii -> zobaczysz tutaj