Protest taksówkarzy

Już w czwartek, 18 października, przejedziemy przez Warszawę w akcie protestu przeciwko nielegalnym przewoźnikom i przeciwko braku stosownych działań służb. Ruszamy o godzinie 12:00 spod Cmentarza Północnego i jedziemy przez całą Warszawę.

Naprawdę chcieliśmy w jak najmniejszym stopniu uprzykrzać życie Warszawiakom, dlatego przejazd zaplanowaliśmy po porannym szczycie komunikacyjnym, a przed popołudniowym. Dodatkowo poprosiliśmy o asystę policji, żeby przejazd odbył się płynnie i nie blokował nadmiernie ulic Warszawy. Niestety, policja stwierdziła, że taki przejazd (w asyście policji, bo tego dotyczył wniosek) stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Więc jedziemy bez asysty policji, która powoduje zagrożenie. Zagrożenia nie będzie, natomiast będą dużo większe utrudnienia, za które przepraszamy. Chcieliśmy ich uniknąć.
Jedziemy zgodnie z przepisami ruchu drogowego, więc zatrzymujemy się na każdym skrzyżowaniu, ustępujemy pierwszeństwa itp. Efekt tego będzie taki, że przejazd kolumny przez skrzyżowanie zajmie 10 razy więcej czasu, niż przy asyście policji. Ale za to będzie bezpieczniejszy )wg policji). Naszym zdaniem ta decyzja Komendy Stołecznej Policji powoduje większe zagrożenie, ale my się na bezpieczeństwie nie znamy.
Dementujemy pojawiające się informacje o tym, ze przejazd będzie nielegalny. Jedziemy tak, jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego. Przestrzegamy wszystkich przepisów z pełną dokładnością. Żaden kierowca nie prosi o zgodę na przejazd z punktu A do punktu B. I nie potrzebuje takiej zgody. Potrzebowaliśmy zgody na przejazd niezgodny z przepisami. Nie dostaliśmy. Byłoby szybciej i bezpieczniej (wg naszej opinii). Będzie dłużej i mniej bezpiecznie, zgodnie z przepisami.
Niezmiennie od lat protestujemy przeciwko nielegalnym przewoźnikom. Ludziom, którzy okradają nas każdego dnia. Ale także ludziom, którzy okradają WAS każdego dnia. Nie płacą podatków, nie płacą ZUS-u. Czyli nie płacą na drogi, służbę zdrowia, szkoły, przedszkola. A ze wszystkiego korzystają. Więcej o tym jest na nielegalneprzewozy.pl
Dodatkowo mamy żal do służb za bezczynność. Służby mają narzędzia do walki z ogromną rzeszą przestępców gospodarczych, ale tego nie robią. Mało tego, mamy przypadki krycia ich, gubienia dokumentów, zaginięcia zgłoszeń o przestępstwach, wysyłania jednej załogi do trzech różnych zgłoszeń, odmowie wszczęcia postępowania za porwanie, gdzie porywacza ścigała policja. A także stawiania zarzutów taksówkarzom wskazującym przestępców policji. To są pojedyncze przypadki, ale mają wpływ na postrzeganie Komendy Stołecznej Policji i dopełniają obrazu po kuriozalnym stwierdzeniu tejże, że przejazd kolumny samochodów w asyście policji stanowi zagrożenie. Prosimy, aby policjanci nie odebrali tego tekstu, jako ataku na nich. Na co dzień policjanci wykonują bardzo ciężką, trudną i niebezpieczną pracę. I jesteśmy im wdzięczni. Niestety, jak w każdej grupie zawodowej, także wśród policjantów jest kilka czarnych owiec, które pomyliły powołanie. I o nich tu piszemy.
Wszystkich taksówkarzy zapraszamy na parking pod Cmentarzem Północnym w czwartek na godzinę 12:00 A wszystkich Warszawiaków przepraszamy za utrudnienia na drogach. Miało ich nie być. Jednak Komenda Stołeczna Policji podjęła inną decyzję.