Od Ciebie zależy ile zapłacisz za przejazd taksówką. Możesz uniknąć przykrych niespodzianek, korzystając z licencjonowanych, oznakowanych taksówek.

 

 

Maksymalną cenę za przewóz ustala Rada m. st. Warszawy

Opłata początkowa nie może być wyższa niż 8 zł. Cena za 1 km na taryfie 1 (dzień powszedni w godzinach 6.00 – 22.00) nie może przekroczyć 3 zł.

Stosując się do tych 6 zasad masz pewność że jedziesz z licencjonowanym taksówkarzem.

  1. Taksówki są oznaczone na przednich drzwiach herbem Warszawy.
  2. Żółto-czerwonym pasem z numerem bocznym taksówki
  3. Na przedniej szybie pojazdu w prawym górnym rogu znajduje się tabliczka zawierająca hologram wraz z numerem licencji warszawskiego taksówkarza oraz numerem rejestracyjnym pojazdu.( aktualnie naklejki z hologramem nie są wydawane mimo wypełnienia wniosku o jej wydanie – powód nieznany. Więc możemy spotkać taksówki które ich nie mają)
  4. Wewnątrz pojazdu znajduje się specjalny identyfikator opatrzony hologramem, zdjęciem kierowcy oraz opisany jego imieniem i nazwiskiem.
  5. Zawsze zanim wsiądziesz do taksówki, sprawdź wysokość opłaty początkowej oraz koszty przejazdu 1km. Naklejka z taryfami powinna być umieszczona na szybie tylnych prawych drzwi samochodu.
  6. Taksówkarz po wykonaniu usługi jest zobowiązany wydać paragon fiskalny zawierający m. in. nr boczny i nr rejestracyjny taksówki

 

Pamiętaj żeby korzystać z warszawskich korporacji TAXI w których możesz porozmawiać z operatorem w języku polskim lub angielskim.

 

Międzynarodowe aplikacje takiej możliwości nie posiadają.

 

Materiały użyte w publikacji pochodzą z strony internetowej Urzędu m. st. Warszawy https://transport.um.warszawa.pl/taxi